شیرینی نارگیلی

 

ابتدا سفیده تخم مرغ را جدا کرده و داخل کاسه بریزید. به وسیله همزن سفیده را آنقدر هم بزنید  تا پف کرده و یکدست شود. باید دقت کنید هنگام جدا کردن زرده از سفیده، حتی ذره‌ ای از زرده با سفیده قاطی نشود.

 

پودرقند را کم‌کم اضافه کرده و هم بزنید تا مایه کشدار شود. آرد گندم را هم اضافه کنید و هم بزنید تا مایه یکدست شود.از این مرحله به بعد نیازی به استفاده از همزن نیست. وانیل و پودر نارگیل را اضافه کنید و هم بزنید.فر را روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌ گراد تنظیم کنید تا از قبل گرم باشد.

 

اگر قیف مخصوص شیرینی‌ پزی در دسترس ندارید، دو عدد پلاستیک فریزر را داخل هم قرار دهید. مایه شیرینی نارگیلی را داخل آن بریزید و نوک پلاستیک را با قیچی برش بزنید. روی سینی فر، کاغذ روغنی قرار دهید و به کمک قلمو روی کاغذ را چرب کنید. مایه شیرینی را با فاصله روی کاغذ بریزید. سینی را داخل فر قرار دهید و حدود ۱۰ تا ۱۲ دقیقه صبر کنید تا روی شیرینی‌ها طلایی‌ رنگ شود.

 

سپس حرارت را کم کنید و اجازه دهید تا شیرینی‌ها کمی در فر بمانند.بعد از سرد شدن، شیرینی‌ها را از کاغذ جدا کرده و داخل ظرف مناسب سرو کنید. سپس با کمی پودر پسته تزیین کنید.بهتراست،شیرینی‌ها را داخل ظرف در بسته نگهداری کنید تا تازه بمانند.